9 листопада День української писемності

Уже традиційно в нашому коледжі проходить виховний захід, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.


Виховний захід «Мови чарівної голос»  проводився під керівництвом заступника директора з виховної роботи Гуляєвої Ірині Володимирівні. Використовували історичні відомості, поетичні рядки поетів різних епох. Були розіграні різні життєві ситуації, які підкреслювали багатство і милозвучність українського слова . А як гарно звучала наша мова в прислів’ях! Студенти засвідчили своє небайдуже ставлення до рідного слова, намагалися переконати присутніх, що тільки слово здатне живити душу, вчить бути чесним, сміливим, любити свій край, як неньку, бо “хто матір забуває, того Бог карає”.

Епіграфом виховного заходу стали слова великої поетеси Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…».

Однією з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі вважають українську. Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і майбутнього.

 

Довідка

Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році й відзначається щорічно на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, упорядника «Повісті врем’яних літ», однієї з найвидатніших пам’яток світової культури. Вважають, що саме Нестор Літописець поклав початок української писемності. Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови. Українське радіо започаткувало акцію ще 2000. Відтоді щороку слухачі за власним бажанням можуть взяти участь у написанні та з’ясувати, наскільки добре знають українську мову.