З ДНЕМ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

Всесвітній день медичної сестри святкують з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер. Відзначається день медичної сестри щорічно 12 травня в день народження Флоренс Найтінгейл, однієї із засновниць служби сестер милосердя.

У наш час ні одну лікарню світу, ні одну поліклініку неможливо уявити без медичних сестер.

Вони допомагають вести амбулаторний прийом хворих, вони асистують під час операцій та при інших складних маніпуляціях, і звичайно ж, вони  надають кваліфіковану медсестринську допомогу і доглядають пацієнтів, які цього потребують.

У будь-якому стаціонарі день починається не з перших променів сонця, а з появи в палаті медсестри: це – вимірювання температури, тиску, роздача ліків, перші ранкові процедури, підготовка до обходу тощо.

Сьогодні медсестри – це професіонали своєї справи. Вони вправно працюють зі складним медичним обладнанням, виконують діагностичні та лікувальні процедури. Але так було не завжди. Ще якихось 200 років тому медсестер, як таких, не існувало. У лікарнях, в лазаретах і в так званих «будинках для бідних» хворих доглядали доглядальниці, які не тільки про лікування, навіть анатомію людини практично не знали.

Все змінилося з того моменту, як тендітна англійська дівчина по імені Флоренс Найтінгейл вирішила взяти справу в свої руки. Флоренс не була красунею в загальноприйнятому розумінні цього слова. Її прикрашала молодість, а переважали в ній такі риси характеру, як наполегливість, самовідданість і залізна воля.

У консервативній Англії в ті часи існували досить жорсткі правила поведінки для дівчат із заможних родин. Піти проти них означало кинути виклик суспільству. Тільки люди з сильним характером могли зважитись на такий вчинок.

Флоренс не побоялась розірвати заручини і піти працювати доглядальницею до лікарні для бідних, настільки її вразили антисанітарія і хаос, які там панували.  Вона ігнорувала зневагу людей її кола. Від неї відмовилася її краща подруга. Навіть позбавлення спадщини дівчину не зупинило.

Паралельно з вивченням усіх тонкощів роботи професійної медсестри, вона впроваджувала в цій лікарні самі, здавалося б, прості принципи життя – чистоту, максимальну увагу до хворих, дотримання режиму запропонованих процедур та харчування. Ці прості заходи знизили смертність в тій лікарні в два рази.

Під тиском незаперечних фактів Флоренс знову стали поважати ті, хто нещодавно над нею потішався, а можновладці навіть доручили їй очолити невеликий медичний заклад.

За часів Кримської війни сам військовий міністр Англії звернувся до Флоренс з проханням допомогти пораненим. Дівчина організувала цілий загін сестер милосердя. Застосовуючи у військових лазаретах свої методи, вона добилася зниження смертності з 42% до 2,2%. Серед солдатів про неї почали ходити легенди. Звичайно ж Англія зустріла її, як національну героїню.

Але Флоренс не тільки сама доглядала хворих, а ще й брала активну участь у створенні школи з навчання медсестер, писала книги, організовувала благодійні акції. Померла ця славна жінка на 90-му році життя.

В пам’ять про її самовіддану працю та величезний внесок у підняття престижу і професіоналізму роботи медсестер був створений Міжнародний Фонд її імені. 12 травня, саме в день народження цієї самовідданої жінки, вся світова спільнота відзначає День медичних сестер.

Ректорат університету, адміністрація медичного фахового коледжу ХНМУ вітають усіх колег, випускників коледжу, а також студентів сестринського відділення з Міжнародним днем медичної сестри!

Медсестра – це не просто робота,День медичної сестри 2021: привітання з днем медсестри | PMG.ua – новини  Мукачева та Закарпаття
Це постійна праця і турбота,
Білий халат одягнений не дарма!
На посаді здоров’я стоїть медсестра.

Висловлюємо найтепліші слова вдячності представникам найгуманнішої у світі професії — з Днем медичної сестри, тим, хто не жаліючи зусиль і часу приймає на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігає найцінніше, що є у людини — її життя. Прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров’я! Адже здоров’я нації є  базовою умовою нормального розвитку країни, її благополуччя.   Ваші талановиті руки дарують людям радість життя, вселяють віру у зцілення. Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею!  Зичимо міцного здоров’я, успіхів у роботі та навчанні, сімейних гараздів, щастя, благополуччя. Нехай ваша нелегка праця  приносить радість та людське щастя! Нехай збудуться всі Ваші задуми, а віра і оптимізм завжди залишаються з Вами!   Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю!