День народження Кобзаря

Сьогодні Україна та весь світ відзначають 203-тю річницю з дня народження  Великого Кобзаря, надзвичайно талановитого українського поета, художника, прозаїка й етнографа Тараса Григоровича Шевченка. 

шевченкоТарас за народженням був таким же кріпаком, як і його батьки,  які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий. Чи міг тоді хтось передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії?

Тарас Шевченко сповна наситився стражданнями,  але він  жадав того, до чого прагнемо всі ми – життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість – це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий  і нескінченно багатий.

Про його біографію написано чимало. Він став родоначальником революційно-демократичного напряму в нашій літературі. Майже всіма мовами світу перекладено Шевченків «Кобзар». Його творчість і революційна діяльність мали величезний вплив на весь подальший розвиток української літератури, на видатних її творців. Вшанування пам’яті поета стало всенародною традицією  в нашій країні.

Студенти та співробітники  приєдналися до церемонії покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, що була приурочена до святкування дня народження Великого Кобзаря.

Акція, у який взяли участь наші студенти, – це данина поваги великому українському поетові, мислителю, пророку національного відродження в Україні, який став славою і гордістю нашого народу, символом людяності та вічного оновлення.