Пам’ятні дати

26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

5 травня – Міжнародний день акушерки — це нагода для кожної окремої акушерки замислитися про всіх, хто пов’язаний із цією професією, щоби зав’язати нові зв’язки й розширити знання про те, що акушерки роблять для всього світу.  У професійне свято акушерки – «День акушерки» ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних акушерок і бажаємо їм міцного здоров’я, трудових успіхів і надійного родинного щастя.  Зі святом Вас дорогі акушерки!

Щорічно 5 травня за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) світова спільнота відзначає Всесвітній день гігієни рук.

8 травня у всьому світі відзначаються:

Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.  Саме в цей день народився засновник Міжнародного руху Анрі Дюнан.

Дні пам’яті та примиВійна завжди починається раптоворення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни Цю пам’ятну дату започатковано з метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, для увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації суспільства. Передачі саме такої тематики будуть доцільними для поширення 8 травня.

9 травня  День Перемоги.

Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою. У 1941 році почалася найстрашніша, найближча, найкривавіша – Велика Вітчизняна. Кажуть, без величезних втрат, нацистів було не зупинити …

З нагоди ювілею знаменної події просимо залучитись до перегляду і обговорення відеоматеріалів, які стосуються окремих історичних сторінок Другої світової війни, героїчних та трагічних подій у історії України 1939-1945 років.   Посилання і назви відеоматеріалів:

10 травня   День матері в Україні.  У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

12 травня   Всесвітній день медичних сестер — це своєрідна подяка медичним сестрам за щоденну роботу та визнання важливості медсестринського фаху на державному рівні.

День медичного працівника— професійне свято працівників  галузі охорони здоров’я України.   Відзначається щорічно у третю неділю червня.

23 серпня – День Державного Прапора України

23 серпня — День міста Харкова

День незалежності України — головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня

4.10 – День День вчителя в Україніпрацівників освіти (в Україні).  Свято День вчителя в Україні – День працівників освіти, відзначається у першу неділю жовтня. Встановлено Указом Президента України в 1994 році. Святкування і привітання вчителів на День вчителя проводяться напередодні у всіх освітніх установах країни.


День захисника України
  — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці  водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом і 
неробочим днем.

ВІТАННЯ ІЗ ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні

9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора –  Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

 

10 листопада, Всесвітній день молоді. Це свято було запроваджено у день закінчення  Всесвітньої конференції молоді у 1945 році. Тоді конференція проходила у Лондоні, а цього ж дня було засновано ще й Всесвітню федерацію демократичної молоді. Досі Федерація молоді бореться за мир, права молодих людей по всьому світові, за незалежність народів та згуртування молоді проти колоніалізму, неоколоніалізму, фашизму та расизму.

Цього дня маємо ще й Всесвітній день науки та Міжнародний день бухгалтерії.

17 листопада, Міжнародний день студентів. Свято студентської спільноти, котре почали відзначати з День Студента 17 ноября - какой сегодня праздник1939 року. Тоді 28 жовтня у Празі проходила мирна демонстрація з нагоди святкування 21-го року від дня створення Чехословацької Республіки. Демонстрацію розігнали поліція та СС, поранивши студента медичного факультету Яна Оплетала, котрий помер у лікарні 11 листопада. Коли Яна ховали 15 листопада, в останню путь його проводжали тисячі людей, котрі виступили проти окупації.

Пізніше, 17 листопада чеських студентів почали масово арештовувати у Празі та інших містах, а за кілька днів стратили дев’ятьох учасників студентських організацій. Власне, саме тому, на знак вшанування пам’яті загиблих та збереження важливої «сторінки» історії, 17 листопада світ відзначає День студентства. Таке рішення було прийнято у 1941 році на зборах Міжнародної Ради студентів у Лондоні.

Разом зі студентами свій день відзначають працівники сільського господарства, також цього дня світ вшановує пам’ять жертв ДТП.

20 листопада, Всесвітній день дитини. Це свято започатковане Генасамблеєю ООН у 1954 році і позиціонується як день взаєморозуміння усіх дітей. Свято присвячене діяльності на благо дітей по всьому світу.

Саме 20 листопада обрано через те, що цього дня ООН прийняли Декларацію прав дитини та Конвенцію про права дитини. Цього дня у різних країнах проводяться благодійні акції для дітей, організовані меценатами та державними установами.

21 листопада, День Гідності та Свободи України. З 2014 року цей день став українським національним святом через те, що саме 21 листопада розпочалися Помаранчева революція (2004 рік) та Революція гідності (2013 рік).

Цього дня відзначають ще й Всесвітній день телебачення, Всесвітній день вітань, Всесвітній день рибальства, Міжнародний день філософії та Міжнародний день відмови від куріння.

23 листопада, День пам’яті жертв голодомору. Цей день пам’яті не має чіткої прив’язки до числа місяця – він відзначається щороку в останню суботу листопада.
Цього дня українці несуть до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні символічні горщики з зерном та свічками, а вдома ставлять на підвіконня запалені лампадки на знак вшанування пам’яті загиблих від голоду у 1932-1933 роках.

Цей День запроваджено відповідно до Указу Президента Леоніда Кучми у 1998 році як «День пам’яті жертв голодоморів», а з 2007 року він називається Днем пам’яті жертв голодоморів.

У багатьох українських містах проводяться церемонії вшанування пам’яті загиблих від голоду. Приміром, у Києві такі заходи вже традиційно влаштовуються коло Меморіального знаку «Свічка пам’яті», що недалеко від метро «Арсенальна».