Пам’ятні дати

26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

5 травня – Міжнародний день акушерки — це нагода для кожної окремої акушерки замислитися про всіх, хто пов’язаний із цією професією, щоби зав’язати нові зв’язки й розширити знання про те, що акушерки роблять для всього світу.  У професійне свято акушерки – «День акушерки» ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних акушерок і бажаємо їм міцного здоров’я, трудових успіхів і надійного родинного щастя.  Зі святом Вас дорогі акушерки!

Щорічно 5 травня за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) світова спільнота відзначає Всесвітній день гігієни рук.

8 травня у всьому світі відзначаються:

Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.  Саме в цей день народився засновник Міжнародного руху Анрі Дюнан.

Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.  Цю пам’ятну дату започатковано з метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветВійна завжди починається раптовоеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, для увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації суспільства. Передачі саме такої тематики будуть доцільними для поширення 8 травня.

9 травня  День Перемоги.

Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою. У 1941 році почалася найстрашніша, найближча, найкривавіша – Велика Вітчизняна. Кажуть, без величезних втрат, нацистів було не зупинити …

З нагоди ювілею знаменної події просимо залучитись до перегляду і обговорення відеоматеріалів, які стосуються окремих історичних сторінок Другої світової війни, героїчних та трагічних подій у історії України 1939-1945 років.   Посилання і назви відеоматеріалів:

10 травня   День матері в Україні.  У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

12 травня   Всесвітній день медичних сестер — це своєрідна подяка медичним сестрам за щоденну роботу та визнання важливості медсестринського фаху на державному рівні.

День медичного працівника— професійне свято працівників  галузі охорони здоров’я України.   Відзначається щорічно у третю неділю червня.

23 серпня – День Державного Прапора України

23 серпня — День міста Харкова

День незалежності України — головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня